Ученички парламент

Ученички парламент представља закониту институцију, која заузима битно место у раду школе. Ученици, чланови ученичког парламента, заједничким доношењем одлука заступају интересе свих ученика у школи. Они се труде да се изборе за своја права и да свој боравак у школи начине што пријатнијим. Парламент чине по два представника из седмог и осмог разреда. Сами чланови Ученичког парламента на првој седници усвајају Пословник о раду УП, врше верификацију чланова, избор председника и његовог заменика. Са ученицима је увек координатор из редова наставничког кадра или чешће психолог или педагог. Постојање парламента даје ученицима могућности да дају мишљење и предлоге стручним органима, Школском одбору, Савету родитеља и директору о правилима понашања у школи. Њихов план активности саставни је део: • Годишњег плана рада школе, • учествују у активностима планираним Школским развојним планом и самовредновањем, • учествују у хуманитарним акцијама, • спортским и другим такмичењима, • организују сарадњу са осталим вршњацима и истовремено • покрећу акције за побољшање живота и рада у школи. Седнице УП организују се по потреби и води се редовно записник. Седнице води председник Парламента уз присуство педагога, који има улогу супервизора.

Сва поља су обавезна.

Контакт информације